بارو

قفل درب و انواع آن

تاریخ : 1399.06.23
نویسنده : Security Door

قفل درب و انواع آن

 

قفل درب و انواع آن از مواردی است که نیاز است برای خرید آن اطلاعاتی داشته باشیم تا خریدی به صرفه را، انجام دهیم. از زمان قدیم، انسان ها برای حفاظت از وسایل و اموال خود قفل ها را اختراع کردند.

 

انواع قفل درب

 

اولین قفل ها به صورت گره هایی از طناب بودند و تشابهی با قفل های در حال حاضر نداشتند، ولی هدف همه آن ها تامین امنیت مکان ها، بوده است. مردم هر روز از انواع این قفل ها در مکان های مختلف استفاده می کنند که در ادامه مطلب قصد داریم قفل درب و انواع آن را شرح دهیم، پس با ما همراه باشید.

 

قفل انتظامی یا گلنگدنی

قفل گلنگدنی دارای استحکام بالایی نسبت به سایر قفل ها می باشد و در مرکزهای نظامی، قضایی و انتظامی و همچنین کمدهای فلزی قابل استفاده است.

 

قفل گلنگدنی

 

در کمدهای رختکن در خوابگاه ها، پادگان ها، مدرسه ها، باشگاه ها و استخرها هم، می توان از قفل گلنگدنی که امنیت و دوام بالایی را دارد، بهره برد.

 

قفل کتابی سپری

قفل های کتابی سپری،با نام های قفل مغازه ای یا قفل کرکره ای نیز معروف هستند.قفل سپری یکی از ایمن ترین قفل ها می باشد که بر روی هر دربی نصب می شوند به دلیل داشتن میله اتصال و زبانه، دارای امنیت بسیار بالایی می باشد.

 

قفل کتابی

 

در هنگام خرید این قفل باید به جنس بدنه فولادی،وزن سنگین محصول، بدون خط و خش بودن سطح روی قفل،ضخامت بالای میله، نوع کلید با داشتن پین های زیاد،میزان مقاومت بالای قفل، ارزان نبودن قیمت آن، دقت زیادی نمایید تا قفلی اصل و با کیفیت بالا را بخرید.

 

قفل کتابی برنجی دارای بدنه ای از جنس برنج می باشد که دارای حلقه هایی از جنس فولادی و با پوشش کروم هستند و به همین دلیل آن را در برابر زنگ زدگی و برش مقاوم می کند و با داشتن فنرهای استیل در همه بخش ها، از زنگ زدگی آن، جلوگیری می کند.

 

قفل های ضد سرقت

در ادامه معرفی قفل درب و انواع آن به قفل های ضد سرقتمی رسیم که ساخته شده از بدنه ای فولادی می باشند که با داشتن حلقه ای از جنس بوردار ورود هر نوع مته ای را به داخل خود ناممکن می سازند.این قفل ها با مکانیزم پر قدرتی که ساخته شده اند در برابر هر گونه خم شدگی، بریدن و سوراخ شدن، مقاوم می باشند.

 

قفل ضد سرقت

 

این نوع قفل ها معمولا بر روی درب ضد سرقت نصب شده تا به ایمنی هر چه بیشتر آن کمک کند . قفل های ضد سرقت دارای دو نوع کلیدی و هوشمند هستند که فرق آنها در کلید داشتن آنها، می باشد.قفل هوشمند جهت باز شدن نیازی به کلید ندارد وبا یک منبع تغذیه باز می شود، که با قطع برق این قفل ها را نمی توان باز کرد.

 

قفل درب چوبی

همانطور که از اسم این قفل مشخص است برای قفل درب چوبی آپارتمان ها، کاربرد دارد. این قفل ها در دو نوع ساده و ضدسرقت ساخته می شوند که نقش مهمی در امنیت محل کار یا محل سکونت افراد دارد. مغزی این قفل ها متناسب با نوع درب بوده و برای ساخت سیلندر آن از برنج و یا سرب استفاده می شود.

 

قفل درب چوبی

 

نکته مهم در انتخاب قفل درب چوبی، کیفیت مغزی قفل می باشد زیرا در صورتی که کیفیت مغزی درب چوبی پایین باشد، قفل به راحتی باز می شود ولی اگر کیفیت آن بالا باشد به راحتی شکسته نمی شود.

 

قفل درب بیرونی ساختمان

در ادامه معرفی قفل درب و انواع آن به بخش بیرونی ساختمان می رسیم. برای این بخش از ساختمان ها دو نوع قفل ساده و برقی وجود دارد. قفل های نوع ساده بر روی انواع مختلف درب حیاط و پارکینگنصب می شود. این نوع قفل ها توانایی نصب بر روی انواع درب های جک دار و درب بازکن های الکترونیکی را دارد و با کلید یا ریموت، باز یا بسته می شود.

 

قفل درب بیرونی

 

مدل دیگر، قفل برقی است که مشابه قفل های ساده دارای زبانه ای از جنس برنج  و بدنه ای از جنس فولاد گالوانیزه می باشند. یکی از مهم ترین خصوصیت این قفل ها وجود شاسی در بدنه آن ها است  که در بیشتر مواقع قرمز رنگ می باشد و این اجازه را می دهند تا بتوان از داخل، درب حیاط را باز نمود و با کمک ریموت و آیفون باز و بسته شوند.

 

قفل‌ های کلیددار

این نوع قفل درب و انواع آن جهت باز شدن به کلید احتیاج دارند که می توان کلید بعضی از این قفل ها را عوض کرد و برای برخی دیگر این کار انجام شدنی نیست.

 

قفل های کلید دار

 

در صورت گم شدن کلید باید قفل شکسته شود و بعضی از این قفل ها کلید را در هنگام باز شدن در خود نگه می دارند و اجازه خروج آن از قفل را نمی دهند.

 

قفل‌های دیجیتال برقی

کاربرد قفل‌ های دیجیتال بیشتر در ماشین‌ها و هتل‌ها می باشد و امروزه بسیار رایج شده است.این قفل ها به دو نوع رمزی و کارتی تقسیم بندی می شوند و تعویض کلید آن بسیار راحت است زیرا می توان آن را دوباره برنامه نویسی نمود.

 

قفل دیجیتال

 

البته نقطه ضعف این نوع قفل‌ها هک کردن آن توسط افراد دیگر می باشد.

 

قفل‌ هوشمند

قفل های هوشمند دارای تکنولوژی جدیدی می باشند که با زیاد شدن گوشی های هوشمند به بازار وارد شده اند و می‌توان آن‌ها را با کمک یک نرم‌افزار موبایلی اداره نمود.

 

قفل هوشمند

 

این نوع قفلهای هوشمند دارای مزایایی زیادی می باشند.

 

قفل ضامن و لبه دار

این نوع قفل نوع بهتری از دیگر قفل ها می باشد که دارای یک ضامن است که به بخش دیگر می چسبد. قفل ضامن دارخاص بوده و به صورت خودکار طراحیمی شود که در بیشتر مجتمع های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

قفل ضامن دار

 

قفل های لبه دار در برابر فشار زیاد مقاوم نیستند و در فضاهای خارجی بهتر است همراه با نوع دیگری از قفل ها،قرار بگیرند.

 

قیمت انواع قفل

قیمت قفل درب و انواع آن در بازار مختلف بوده و از حدود قیمت زیر 100 هزار تومان تا چندین میلیون تومان با توجه به نوع و کارایی آن، قیمت گذاشته می شود ؛ با توجه به نوسانات نرخ ارز عملا امکان ارائه قیمت دقیق برای قفل های مختلف وجود ندارد .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا