بارو

آشنایی با قفل کارتی دیجیتال

تاریخ : 1399.05.27
نویسنده : Security Door

قفل کارتی

قفل کارتی یکی از ایمن ترین قفل های دیجیتال است که برای باز و بستن آن نیازی به کلید نداشته و فقط با یک کارت مغانطیسی می توانید وارد یا خارج شوید ؛ با استفاده این نوع قفل دیگر احتیاجی به کلید ساز نخواهید داشت و امنیت را به معنای واقعی تجربه خواهید کرد . مغزی الکترونیکی موجود در آن اجازه ورود را فقط به افرادی می دهد که کارت یا رمز ورود را دارند و سایرین امکان داخل شدن ندارند .

 

قفل کارتی

انواع قفل کارتی

ققل کارتی هم بصورت آفلاین و هم آنلاین در بازار موجود است ؛ در مدل آفلاین هیچ ارتباطی بین نرم افزار و قفل وجود ندارد و کارت بصورت کاملا مستقل عمل میکند و جهت گزارش گیری های ماهانه باید ادمین توسط یک کارت مستر بروش دستی خروجی بگیرد .

اما در نمونه آنلاین قفل از طیق یک شبکه وایرلس به نرم افزار متصل است و تمامی ورود و خروجها از طریق آن چک می شود و تنها با چند کلیک خیلی آسان می توان گزارش گیری نمود . بدلیل استفاده از تکنولوژی Wireless دیگر نیازی به کابل کشی داخلی برای اتصال قفل به شبکه نخواهید داشت .

 

تکنولوژی بکار رفته در داخل قفل های کارتی به دو دسته RFID و IC تقسیم می شود . در قفل کارتی RFID یا MIFARE برای باز کردن درب نیازی به تماس کارت با قفل نیست و با استفاده از امواج این کار صورت میپذیرد ؛ ولی در قفل IC برای داخل شدن حتما باید کارت با قفل تماس پیدا کند .

مهمترین مزیت سیستم بدون تماس استهلاک کمتر کارت و غیر قابل کپی بودن آن است .

 

چرا باید از قفل های کارتی استفاده کنیم ؟

شاید دلایل زیر پاسخی به این سوال باشد :

1 - مناسب بودن برای انواع آپارتمان های مسکونی ، اداری و هتل ها .

2 - امنیت بیشتر نسبت به قفل های دیگر و عدم کپی شدن .

3 - امکان دریافت گزارش از ورود و خروج در تاریخی مشخص یا قراردادن محدودیت برای افراد خاص .

4 - عدم نیاز به کلیدهای فلزی و سرعت در داخل شدن .

 

قیمت قفل کارتی

در بازار قفل و یراق آلات شما انواع این قفل ها را بصورت تقلبی و اصلی امکان خرید دارید ؛ در زمان نگارش این مقاله شما با مبلغ 1,500,000 تومان میتوانید یک قفل کارتی با حداقل امکانات را خریداری کنید اما اگر قصد خرید قفل با امکانات مناسب را دارید شاید به بودجه ای در حدود 3,500,000 تومان نیاز خواهید داشت .

 

برندهای قفل کارتی

از برندهای تولید کننده قفل های دیجیتال می توان به نام های تجاری Adler , سامسونگ , فیلیپس , ALock , کاداس , میلر , هیوندای , Lock Star , Hone+ , Milie و گیت من اشاره کرد . اکثر این تولیدات بعد از تحریم اقتصادی در ایران بدون گارانتی عرضه می شود ولی هنوز هم برخی از شرکت ها خدمات پشتیبانی برای آن ارائه می کنند .

 

 

با تمام این تفاسیر یکی از مکان هایی که بهتر است به این نوع قفل مجهز شود هتل ها و مسافرخانه ها هستند ؛ همچنین امکان نصب این قفل بر روی درب ضد سرقت تولید شده توسط چوب صنعت بارو نیز وجود دارد .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
Your IP is 44.210.149.205