بارو

آموزش نصب درب

تاریخ : 1399.06.17
نویسنده : Security Door

آموزش نصب انواع درب

نصب درب از جمله کارهای تخصصی است که معمولا توسط افراد نجار یا نصاب های مخصوص صورت می گیرد ؛ برای نصب هر درب شما باید ابتدا آموزش نصب درب را گذرانده باشید تا بتوانید این کار را بصورت اصولی انجام دهید ؛ در این مطلب سعی شده تا آموزش نصب درب ضد سرقت ، نصب درب ضد حریق ، نصب درب چوبی ورودی و اتاقی بصورت کامل توضیح داده شود .

 

آموزش نصب درب

 

آموزش نصب درب ضد سرقت

آموزش نصب درب ضد سرقت  یکی از کارهایی است که اکثر افراد دوست دارند در مورد آن اطلاعات زیادی داشته باشند و آن را فرا بگیرند. همان طور که می دانید انواع درب ضد سرقت برای جلوگیری از ورود سارقان بوده و گرینه بسیار مناسبی برای حفظ امنیت شما است.

 

آموزش نصب درب ضد سرقت

 

این نوع درب ها بسیار ایمن بوده و در صورتی که قفل شود غیر قابل باز شدن است. این نوع درب ها عایق صدا، گرما و سرما می باشند و دارای مزایای گسترده ای است که موجب شده طرفداران خاص خود را داشته باشد .

 

روش های نصب درب ضد سرقت

دو روش متداول برای نصب انواع درب ضد سرقت وجود داردکه از سایر روش ها مهم تر و کاربردی تر هستند. در روش اول می توان چهارچوب را به طور جداگانه نصب نموده و چهارجوب با استفاده از موادی مانند دوغاب سیمان به اطراف وصل می گردد. برای جلوگیری از جمع شدن چهارچوب از تیرک چوبی استفاده می کنند. مزیت این روش این است که پس از نصب و انجام تمام مراحل آن قطعات دچار رنگ رفتگی نمی شوند.

در روش دوم بعد از نازک کاری  ساختمان نصب چهارچوب انجام می شود و درب در  آخرین مرحله نصب می گردد. مزیت این روش این است که حفاظت بیشتری از درب به عمل می آید و آسیب دیدگی درب بسیار کم تر خواهد بود همچنین رگلاژ درب در این روش راحت تر خواهد بود.

 

هزینه نصب درب ضد سرقت

همان طور که می دانید نصب درب ضد سرقت معمولا کار آسانی می باشد اما روش های مختلفی دارد و در نتیجه قیمت های آن نیز متفاوت است. این هزینه بر اساس سختی روشی که انتخاب می شود و همچنین مدت زمانی که طور می کشد متفاوت است.

در کشور ما سه نوع درب ضد سرقت متداول است که شامل: درب ضد سرقت ایرانی، درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت چینی می باشند. نصب این درب ها کار سختی نیست و معمولا با صرف 2 تا 3 ساعت می توان آن را انجام داد. لازم است نکات ضروری نصب درب ضد سرقت را فرا بگیریم تا سرعت ما بالا برود.

 

نصب درب ضد سرقت در دیوارهای پارتیشنی چگونه است ؟

ابتدا باید ابعاد درب ضد سرقت را اندازه گیری کرده و آن را با مواد مخصوص رنگ کنید تا خاصیت عایق و ضد زنگ آن افزایش یابد و دوام آن در برابر پوسیدگی زیاد شود. لازم است قطر فریم را اندازه گیری کنید و کنترل نمایید تا باعث پیچیدگی و دویدگی  چهارچوب درب نشود. سپس آن را شاقول کنید و هنگام انجام مراحل بنایی مواظب باشید حرکت نکند. در نهایت پس از انجام تمام این مراحل می توان عملیات مربوطه از بتن ریزی تا رنگ آمیزی را انجام داد.

 

نصب درب های ضد سرقت با استفاده روش رول بولت

اگر دیواری که می خواهید درب روی آن نصب کنید دارای ضخامت کافی مثلا 35 سانتی متر باشند می توان از روش رول بولت استفاده نمود. برای این کار ابتدا از صاف بودن محل نصب مطمئن شده و آن را شاقولی کنید. در نهایت درب را چندین بار باز و بسته کرده تا مطمئن شوید قفل و لولای آن درست عمل می کند. در نهایت با استفاده از دریل ابتدا محل سوراخ ها را چک کرده و سپس دیوار را سوراخ نمایید.

در نهایت مطمئن باشید درب شاقولی شده و سپس رول بولت ها را در سوراخ هایی که ایجاد کرده اید وارد کنید. رول بولت ها را تا انتها با پیچ گوشتی وارد سوراخ کرده و شروع به سفت کردن بولت ها با استفاده از آچار های مخصوص کنید. لازم به ذکر است که پیچ ها را باید همزمان محکم کنید چون در غیر این صورت تراز درب به هم می ریزد.

 

نصب درب ضد سرقت با استفاده از روش جوش دادن

قبل از این که اقدام به نصب درب کنیم ابتدا چندین بار باید آن را باز و بسته کنیم تا مطمئن شویم به درستی عمل می کند. در مرحله بعدی درب را از قسمت پشتی وارد چهارچوب کرده و کارهای مربوط به تراز و شاقولی آن را انجام می دهیم. در چند نقطه که سوراخ شده درب را به طور موقت جوش کنید تا نگه داشته شود و در نهایت با استفاده از روش جوش کامل تمامی قسمت های آن که لازم است را با دقت جوش دهید.

 

آموزش نصب درب ضد سرقت با استفاده از روش پیچ سرمته ای

ابتدا با باز و بسته کردن درب مطمئن شوید که قفل درب و سایر قسمت های آن سالم هستند و عملکرد صحیحی دارند. سپس درب را وارد چهارچوب نموده و کارهای مربوط به شاقول کردن و باز و بسته کردن آن را انجام دهید تا مطمئن شوید درب سالم است. اضلاع فریم را تراز نموده و سعی کنید تا زمانی که کار نصب تمام نشده آن ها را ثابت نگه دارید. در نهایت مطمئن شوید که درب دارای عملکرد صحیحی بوده و اتصال درب را به چهارچوب های انتظار وصل کنید. لازم به ذکر است که پیچ ها باید به طور تدریجی و مرحله به مرحله نصب گردند و تعادل و تراز بندی درب باید مناسب باشد.

 

آموزش نصب درب چوبی

در ابتدا باید لولاهای درب را در جای مناسب بر روی درب نصب کنید ؛ برای راحتی بیشتر کار بهتر است ابتدا در را به طرف طول آن بر روی زمین قرار دهید و سپس لولا را بر جای خود قرار داده و با مداد دور تا دور آن را مشخص کنید سپس پیچ های لولا را محکم ببندید.

 

آموزش نصب درب چوبی

 

برای نصب درب چوبی شما دو تکه از لولا را در اختیار دارید که یک قسمت مخصوص درب چوبی می باشد و قسمت دوم مخصوص چارچوب می باشد.این دو قسمت با استفاده از یک میله فلزی به هم متصل می شوند.
هنگامی که درب بر روی زمین است و لولاهای قسمت درب نصب شده است اقدام به وصل کردن دو لولا با استفاده از میله فلزی کنید. چرا که به دلیل وزن درب چوبی و اینکه شما باید دقیقا مکان درب را دقیق قرار دهید تا میله فلزی در جای خود قرار گیرد. بهتر است که بر روی زمین ابتدا این کار را انجام دهید.


سپس درب را بلند کنید و در چارچوب قرار دهید و سپس لولای قسمت چارچوب درب چوبی خود را نیز با استفاده از دریل شارژی و پیچ ها بر روی چارچوب کاملا محکم کنید. تا کار نصب درب اتاقی تمام شود.

 

آموزش نصب درب ضد حریق

همان طور که می دانید درب های ضد حریق  یکی  از انواع درب هایی بوده که کاربرد گسترده دارد و می تواند برای در امان ماندن از آتش سوزی کمک بسیاری به ساکنین ساختمان کند. نصب این گونه درب ها مانند درب های ضد سرقت می باشد اما در جزئیات نصب کمی با هم اختلاف دارند. حمل این درب ها توسط حداقل 4 الی 5 نفر کارگر انجام می گیرد و وزن آن سنگین است و شاید به 120 کیلوگرم نیز برسدنصب درب ضد حریق به روش هایی مانند جوش دادن، رول بولت و ... انجام می شود.

 

آموزش نصب درب ضد حریق

 

برای نصب درب ضد حریق لازم است ابتدا باید درب را چندین مرتبه باز و بسته نمایید تا از سلامت قفل و لولای آن اطمینان پیدا کنید و سپس کار های مربوط به تراز کردن درب را انجام دهید. در مرحله بعدی بسته به این که از روش  رول بولت می خواهید استفاده کنید یا جوش اقدام به نصب درب می کنید. در روش رول بولت با استفاده  دریل از هر کدام از این روش ها سوراخ هایی را تعبیه کرده و بولت ها را در آن ها قرار دهید. همچنین در روش جوش دادن پس از تراز کردن درب جوش های موقتی زده تا درب درون چهارچوب بایستد و سپس شروع به جوش های  سرتاسری درب می کنیم.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا