بارو

راه اندازی کارگاه یا خط تولید درب ایمنی

تاریخ : 1399.07.24
نویسنده : Security Door

 

طرح توجیهی کارگاه درب ایمنی

 

با زیاد شدن ساختمان سازی ها، صنعت هایی که به آن وابسته هستند نیز، پیشرفت زیادی کرده اند. در بخش ساختن درب های ساختمانی، درب های چوبی یا مدل های قدیمی، جای خود را به درب های ضد سرقت داده اند که دارای توانایی ها و امنیت بالایی می باشند.درب های ضد سرقت به درب هایی گفته می شود که از وارد شدن سارقین جلوگیری می کند و در برابر هر نوع خراب شدن، دستکاری کردن یا اهرم زدن، اطمینان و استحکام کافی را، به خریدار خواهند داد.راه اندازی کارگاه یا خط تولید درب ضد سرقت نیاز به یکسری ازعوامل و فاکتورهای موثر در این صنعت دارد ، که در این مطلب به توضیح این موارد می پردازیم.

 

طرح توجیهی درب ضد سرقت

 

معرفی درب ضد سرقت

 

همانطور که در قبل اشاره کردیم درب ضد سرقت، دربی می باشد که سارقين نتوانند به هر علتی از راه دستکاری يا تخريب قفل های درب ضد سرقت به داخل منزل یا محل کار، وارد شوند. این درب ها باید طوری باشد که از استانداردهای مقاومت در مقابل برش ، فشار بر سطح و کناره های درب برخوردار باشد. درب ضد سرقت باید علاوه بر جلوگیری از وارد شدن سارق ها،استانداردهای لازم در هنگام اتفاق افتادن حادثه هایی مانند زلزله و آتش سوزی نيز داشته باشد تا از ورود نيروهای امدادی و يا خارج شدن افراد در وقت های اضطراری، جلوگيری نکند. همچنین این درب ها در برابر سرما، گرما، باد، رطوبت و صدا باید عایق های استانداردی، داشته باشد.

درب های ضدسرقت باید به تناسب محل مورد استفاده با خصوصیات مختلف انتخاب شوند. مثلاً میتوان برای آپارتمان ها که در فضایی نزدیک و پر سر وصدا هستند از درب هایی با دو لایه ورق استفاده نمود و در مکان هایی که دور از دسترس هستند، مانند کارخانه ها و یا انبارها، از درب های ضد سرقت با خصوصیات خاص استفاده کرد تا امکان نفوذ سارقين بعد از برش و تخريب لايه های سطحی درب به داخل ساختمان، امکان پذیر نباشد.از ديگر خصوصیات درب های ضد سرقت، برای بالا بردن کيفيت لايه های بيرونی و درونی درب ها، جایگذاری امکاناتی پنهان مانند پوششهای ضدرطوبت و ضد اسيد می باشد که برای استفاده از آن درمکانهای مرطوب و يا صنعتی، از نکته های مهم در تولید درب ضد سرقت است.

 

اجزای درب

 

مهم ترین بخش در تولید درب ضد سرقت قفل های آنها می باشند که در مدل های مختلفی تولید می شوند که هر کدام، یک نوع امنیتی را برقرار می کنند. همچنین لولاهای درب معمولا بصورت کاملا پنهان یا پنهان از بیرون است ، که این مورد مانع از باز شدن درب به وسیله اهرم کردن لولا توسط سارقین، می شود. درب ضد سرقت معمولاً از لایه های گوناگونی درست شده است. جنس لایه داخلی آنها فولادی بوده که با یک لایه از جنس های دیگر مانند MDF، HDF، فلز، شیشه و غیره روکش می شود. فضای خالی موجود در درب ضد سرقت نیز معمولاً با پشم سنگ پر شده اند که درب را عایق صدا و حرارت،می نماید.

 

مزایای تولید درب های ضدسرقت

 

دوام عالی نسبت به درب های معمولی

غیرقابل اهرم کردن توسط سارقین

داشتن زنگ، چشمی، دستگیره و یراق آلات

داشتن آستانه استیل (ضدزنگ)

دارای عایق صوتی و حرارتی به دلیل پرشدن محفظه داخلی وصد در صد ضد رطوبت

داشتن دارای زه لاستیکی دور تا دور درببرای جلوگیری از وارد شدن گرد وخاک و رطوبت

عدم اتلاف انرژی

نصب آسان درانتهای عملیات ساختمانی

داشتن قفل درب دارای 13 زبانه

 

شرايط عملياتی شدن طرح راه اندازی کارگاه درب ایمنی

 

برای عملیاتی شدن این طرح نیاز به برآورد حدودی سرمایه جهت تاسیس و راه اندازی کارگاه ساخت درب می باشد.ظرفیت تولید درب ضد سرقت دو هزار عدد در سال، به میزان سرمایه گذاری ثابت 55000 میلیون ریال و سرمایه درگردش 34000 میلیون ریال، احتیاج می باشد که نرخ بازده داخلی آن 33.87 % بوده و نقطه بازگشت سرمایه اصلی 2 سال و 11 ماه می باشد.

 

روش تولید درب ضد سرقت

 

روش تولید درب ضد سرقت به این حالت می باشد که این نوع درب ها اسکلت فلزی قوی دارند و با دو لایه روکش فلزی، با استفاده از ورق نورد سرد به رنگ چوب رنگ آمیزی شده و در داخل با لایه ای از پلی اورتان پرمی شود. همچنین درون آنها می تواند استراکچر فلزی هم ، تعبیه گردد. چهارچوب این درب ها از ورقی به ضخامت یک و نیم میلیمتر ساخته می گردد که با پایه مقاوم ضد زنگ از جنس استنلس استیل ساخته شده است. همینطور قفل ها و یراق آلات درب های ضد سرقت نیز با درب های معمولی فرق داشته و در پایان تولید بر روی درب های ضد سرقت، مونتاژ خواهد شد.

 

ماشین آلات مورد نیاز

 

ماشین آلات و تجهیزات طرح راه اندازی کارگاه یا خط تولید درب ضد سرقت شامل موارد زیر می باشد. دستگاه فرز میزی ، پرس و وکیوم ، سوراخ زن الیت ، پرس تخت ، دستگاه مولدر، دریل ، فرز دستی و وسایل مربوطه ، دستگاه جوش برق ، دستگاه لبه چسبان ، مکنده ، دستگاه چند تیغ و غیره می باشد که می توان آنها را از ماشین سازان و تامین کنندگان تجهیزات و ماشین آلات داخلی و یا خارجی خریداری نمود و نصب و راه اندازی کرد.

 

به زودی این طرح توجیهی را بصورت یک فایل PDF قابل دانلود در دسترس شما عزیزان قرار خواهیم داد .

 

لینک دانلود طرح توجیهی راه اندازی کارگاه درب ضد سرقت

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
Your IP is 100.26.179.41