بارو

پنجره ترمال بریک و مصارف آن

تاریخ : 1399.09.30
نویسنده : Security Door

پنجره ترمال بریک

 

حفط گرما و سرمای خانه در فصل زمستان و تابستان به عنوان یک ویژگی برای همگان از اهمیت بالایی برخوردار است و بر انتخاب اشخاص برای خرید پنجره تاثیرگذار خواهد بود. پنجره ترمال بریک که مزایای آلومینیوم را دارا و معایب آن را ندارد، بهترین انتخاب برای افرادی است که موضوع حفظ حرارت و عایق صدا در اولویت قرار دارد. در این مقاله به بررسی مزایا و معایب پنجره ترمال بریک و بررسی برند های موجود خواهیم پرداخت .

 

پنجره ترمال بریک

 

پنجره ترمال بریک، پنجره دو جداره ای است که عایق حرارت می باشد و ترمال بریک به معنای شکست حرارتی نیز می باشد. ترمال بریک به دلیل داشتن نوارهای پلی آمید بین جداره های داخلی و خارجی پنجره باعث عایق بودن در برابر حرارت و صدا می باشد. و البته نکته مهم در ساخت این پنجره ها آن است که حتما از لاستیک پلی آمید برای عایق کردن استفاده شده باشد . اصولا برای ارتقای عایق بودن منازل علاوه بر این پنجره از درب ضد سرقت هم استفاده می شود .

 

مزایای پنجره های ترمال بریک

1 - پنجره های ترمال بریک هزینه تعمیر یا نگهداری ندارند و یا بسیار پایین است چون طول عمر بسیار بالایی دارند و در برابر فرسودگی و رطوبت بسیار مقاوم هستند.

2 - در پنجره های ترمال بریک یک لایه ی اضافه تعبیه شده تا امنیت ساختمان را هم بالا برند؛ به این ترتیب در برابر آتش سوزی هم نیز مقاوم هستند.

3 - انعطاف پذیری بالای پنجره های ترمال بریک باعث شده است تا انتخابی برای ساکنین مناطق زلزله خیز باشند.

4 - وزن پایین اما مقاومت در برابر باد، از ویژگی های قابل ملاحظه ترمال بریک ها است.

 

معایب پنجره های ترمال بریک

1 - قیمت بالای ترمال بریک را می توان به عنوان بزرگ ترین عیوب آن برگزید، این موضوع به دلیل وزن بالای آلومینیوم موجود در آن می باشد، چون قیمت آن با وزن آلومینیوم به کار رفته مشخص می شود. همچنین، قیمت یراق آلات این پنجره ها هم بالا می باشد.

2 - اگرچه از پنجره های ترمال بریک با عنوان دو جداره و عایق گرما و سرما یاد می شود؛ اما این پنجره ها تا حدودی گرما و سرما را انتقال می دهند.

3 - بعد از تولید نمی توان قالب این نوع از پنجره ها را تغییر داد.

 

برندهای پنجره ترمال بریک

اگر بخواهیم از بهترین برند یا مارک های پنجره های ترمال بریک نام ببریم می توان به :

1 - وین تک

2 - ویستا بست

3 - هافمن

قیمت این نوع از پنجره های دو جداره یعنی ترمال بریک ها، با توجه به نوع یراق آلات و پروفیل آلومینیوم به صورت های مختلفی محاسبه می شود؛ و در نهایت با توجه به وزن آن قیمت گذاری خواهد شد. به طور مثال

یک پنجره ترمال بریک با وزن 9 کیلوگرم 1777000 تومان، با وزن 28 کیلوگرمی 5900000 تومان و با وزن 34 کیلوگرم 6740000 تومان می باشد.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا