بارو

چهارچوب درب و انواع آن

تاریخ : 1399.06.17
نویسنده : Security Door

چهارچوب درب

 

هر چهارچوب درب شامل دو تیرک عمودی در دو طرف قاب و یک تیرک افقی در سردر و یک تیرک افقی در کف است که مجموعا آستانه درب را تشکیل می دهند. مهم نیست شکل درب چگونه باشد حتی اگر غیر استاندارد هم باشد این نکته اولیه را باید بخاطر داشت که درب باید درون چهارچوب به اصطلاح جا بیفتد و چفت شود .چهارچوب های مورد استفاده برای هر نوع درب متفاوت می باشد.

 

چهارچوب درب

 

انواع چهارچوب درب ساختمانی

  • فلزی
  • چوبی

 

چهارچوب فلزی

چهار چوب فلزی سهم بسیار گسترده ای از بازار را از آن خود کرده است علت آن نیز دوام و ماندگاری است که چهارچوب فلزی دارا میباشد . همچینن خاصیت طرح و رنگ پذیری چهار چوب فلزی یکی دیگر از دلایل موفقیت چهار چوب فلزی به شمار می رود .

امروزه استفاده از چهارچوب فلزی در خانه ها متداول تر شده است و علت آن نیز تداوم و ماندگاری بیشتری است که چهارچوب فلزی دارا می باشد .برای درب ضد سرقت معمولا از فریم های فلزی با ضخامت های مختلف استفاده می شود.

 

چهارچوب چوبی

اساس و پایه نصب درب در خانه و ساختمان چهارچوب است کهبرای درب های داخلی علاوه بر چهارچوب فلزی از فریم های چوبی برای زیبایی نیز استفاده می شود.چوب یکی دیگر از موادی است که در مقایسه با فلز رسانای ضعیفی است ولی بخوبی می تواند حرارت را در داخل و خارج خانه نگهدارد همانطور که UPVC ، پشم شیشه و جنس های مشابه عمل می کنند .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
Your IP is 100.26.179.41