بارو

لمینت چیست و چه مزایایی نسبت به پارکت دارد

تاریخ : 1399.09.24
نویسنده : Security Door

لمینت چیست و مزایای آن نسبت به پارکت

در دنیای مدرن امروزه یکسری کفپوش مد شده است، که به آن لمینت میگویند.کفپوش لمینت جهت زیبایی دکور خانه، ساختمان ها و مراکز تجاری به کار میرود که البته مزایای دیگری همدارد که درادامه آن را بررسی میکنیم. جنس کفپوش لمینت در بیشتر مواقع از الیاف چوب فشرده h d f میباشد که یک لایه ملامینه روی آن ضاهر شده است. کلمه لمینت به معنای چند لایه ایی که به صورت فشرده روی هم قرار گرفته اند و به آن لامینیت یا لامینت هم گفته میشود.

 

لمینت

 

مدل های چیدمان لمینت

چیدمان لمینت به چند صورت انجام میشود چیدمان جناقی ، چیدمان آجری ، چیدمان پله ای و چیدمان درهم از مدل چیدمانهای لمینت محسوب میشوند .

 

مزایای استفاده از لمینت به نسبت پارکت

*لمینت به صرفه تر از سرامیک، سنگ و دیگر مصالح ساخت ساز میباشد.

*نسبت به ریختن مایعات بسیار محکم و دارای مقاومت بالا در مقابلپارکت میباشد.

*پارکت ها به دلیل جنس چوبی که دارند نسبت به آب و دیگر مایعات حساسیت نشان میدهند. اما لمینت مقاوم بوده و قابل شستشو می باشد.

* لمینت ها عایق صدا بوده و از ورود صدا به طبقه های پائین جلوگیری میکند.

*کفپوش لمینت در برار برخورد با اجسام تیز قدرت دارند ولی پارکتها سریع آسیب میبینند. برای مثال بازشدن و بسته شدن درب ضد سرقت در صورت اصطکاک با کف به آن آسیبی وارد نمی کند .

* لمینت در برابر حرارت های مثل سیگار نمیسوزد.به علت چسبنده نبودن لمینت سطح زیر آن آسیب نمیبیند، یعنی میتوان آن را چندین باربعد از نصب برداشت و دوباره نصبش کرد.

 

نصب لمینت

نصب کفپوش لمینت توسط نصاب کاربلد و حاذق باید انجام شود و نکته مهم اینکه قبل از نصب کردن لمینت باید توجه کنیم کف مکان مورد نظر تمیز و به دور از رطوبت ونمباشد و حداقل 24 ساعت قبل از نصب در مکان مورد نظر قرار بگیرد تا با دمایمحیط سازگار تر شود.

 

برای مرحله نصب لمینت باید دقت کرد که :

طول تایل ها در کدام جهت مناسب تر است، که از لحاظ زیبایی بهتر تایل ها در راستاینور باشند و در جهت طول فضا قرار بگیرند.مرحله بعدی از نصب لمینت بلندترین دیواری که صاف باشد را در نظر بگیرید، فوم را برابر با دیوار پهن زمین کنید و  حداقل 8 میلیمتر بین دیوار و لمینت فاصله بیندازید.در ادامه نصب، شیار دور لمینت را از سمت چپ به ترتیب نصب کنید و آخرین تایل که به دیوار میرسد را با متر اندازه بزنید و برش دهید.بهتر است که لمینت ها را به صورت پله ایی با توجه به طول تایل که120 سانتی متر استنصب کنید، در اولین تایلی که نصب میکنید اندازه ی آن را 60 سانت بگیرید و ردیفچهارمش را یک تایل 30 سانتی در نظر گرفته و بعد از ردیف چهارم، دوباره از اول 120سانتی شروع کنید.

 

شستشوی کفپوش لمینت

برای شستن کفپوش لمینت مناسب ترین راه استفاده از دستمال خشک است، ولی یکسریمایع شسشتو کفپوش در بازار موجود میباشد که میتوانید از آن استفاده کنید.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
Your IP is 100.26.179.41