بارو

آموزش رنگ آمیزی درب های چوبی و انواع رنگ درب

تاریخ : 1399.09.12
نویسنده : Security Door

آموزش رنگ آمیزی درب های چوبی و انواع آن

 

رنگ آمیزی درب چوبی خانه تان باعث می شود به سرعت فضای داخلی و بیرونی منزل تان تغییر کند. دراین مقاله قصد داریم نحوه رنگ آمیزی درب های چوبی را آموزش دهیم؛ و شما را با انواع رنگ ها جهت رنگ آمیزی درب های چوبی نیز آشنا سازیم.

 

رنگ درب چوبی

 

مراحل رنگ آمیزی درب های چوبی

اولین مرحله : بتونه کاری

اولین مرحله که قبل از رنگ آمیزی درب های چوبی باید کاملا به آن توجه کنید بتونه کاری است؛یک بتونه مناسب را انتخاب و تمام فرورفتگی های درب چوبی را پر کنید تا به سطحی صاف برسید.

 

دومین مرحله : سنباده کشیدن

مهم ترین مرحله پس از بتونه کاری این است که، یک سنباده تقریبا نرم را روی تمام سطح درب چوبی بکشید، این کار باعث می شود تا رنگ بهتر و راحت تر به سطح آن جذب شود. به این ترتیب، با این کار بتونه ها یک دست خواهند شد.

 

سومین مرحله :  رنگ آمیزی درب چوبی

قبل ازآنکه رنگ آمیزی را آغاز کنید، سطح درب چوب را با سیلر پوشش دهید تا به هنگام رنگ آمیزی، رنگ به درون چوب نفوذ نکند، بعد از سیلر از کیلر استفاده کنید، آن را با رنگ انتخاب شده مخلوط کنید تا به رنگ دلخواه تان دست یابید؛ توجه داشته باشید که این دو کار را با قلم مو و یا پیستوله می توان انجام داد.

 

انواع رنگ درب

 

رنگ های پولیشی

رنگ های پلی اورتان

رنگ های پلی استر

 

در نهایت جهت داشتن یک نتیجه مطلوب در رنگ آمیزی درب های چوبی لازم است به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که رنگ مناسبی را انتخاب و با اندازه ای مشخص و مطلوب از کیلر مخلوط کنید . مراحل رنگ آمیزی دربهای ضد سرقت هم تقریبا به همین شکل است با کمی تفاوت ، که در مقاله ای دیگر به صورت جداگانه به آن خواهیم پرداخت .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
Your IP is 100.26.179.41