بارو

درب اتوماتیک چیست و کاربردهای آن

تاریخ : 1399.08.22
نویسنده : Security Door

درب اتوماتیک

 

درب های اتوماتیک یا درب کنترلی به آن دسته از دربها گفته می شود که توسط ریموت و یا چشمی های هوشمند باز و بسته می شوند ؛ جنس این نوع از درب می تواند از فلز ، شیشه یا حتی چوب باشد .

درب اتوماتیک طرفداران خاص خود را دارد و هر روزه به تعداد استفاده کنندگان از آن افزوده می شود ؛ کاربردهای مختلفی برایش می توان نام برد از جمله به عنوان درب پارکینگ ، درب مغازه ، درب ورودی مراکز خرید و درب لابی .

 

درب اتوماتیک

 

درب اتوماتیک شیشه ای و انواع آن

 

درب اتوماتیک شیشه ای با زیبایی که دارد بیشتر در بانکها ، برجهای مسکونی و اداری ، بیمارستان ها ، لابی هتل ها و مراکز خرید بکار می رود . این درب در کنار زیبایی که دارد از تلف شدن انرژی در فصول سرد و گرم سال می کاهد .

انواع درب اتوماتیک شیشه ای عبارت است از درب اتوماتیک شیشه ای هلالی ، درب اتوماتیک شیشه ای گردان ، درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی و درب شیشه ای کشویی که هم در سایز کوچک و هم بزرگ ساخته می شوند و دارای وزنهای گوناگونی هستند . اصولا یک چشمی یا حسگر در بالای آن نصب می شود که با هر بار رفت و آمد باز و بسته می شود . البته در کنار این چشمی یک ریموت هم به آن اختصاص داده می شود که از طریق آن می تواند درب را به طور کامل قفل نمود .

 

 

درب اتوماتیک فلزی

 

از مهمترین کاربردهای درب اتوماتیک فلزی می توان به دربهای پارکینگ اشاره کرد ؛ در ساختمان هایی که فضای کافی داشته باشند امکان استفاده از درب اتوماتیک به صورت ریلی یا بازشو برای پارکینگ را دارند . دربهای اتوماتیک پارکینگ در صورت ریلی بودن توسط یک موتور به سمت چپ و راست کشیده می شود و در صورت بازشو بودن با یک جک هوشمند این پرسه صورت می گیرد ؛ در این مدل هم فرمان توسط ریموت به جعبه کنترل ارسال می شود .

 

درب اتوماتیک پارکینگ

 

درب اتوماتیک کرکره ای

 

قطعا شما هم دیده اید که برخی از فروشگاه ها و مغازه ها از کرکره برقی استفاده می کنند ؛ این کرکره خود هم یک نوع درب اتوماتیک است . درب کرکره برقی توسط یک موتور از طریق ریلی ایستاده به سمت بالا کشیده می شود . فرمان باز و بسته شدن توسط یک ریموت کنترل به موتور ارسال می شود .

 

گروه چوب صنعت بارو در کنار تولید انواع درب ضد سرقت در زمینه تجهیز ساختمان به انواع درب هوشمند یا اتوماتیک نیز آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی در سراسر ایران می باشد ؛ جهت دریافت مشاوره و یا لیست قیمت کالاها و خدمات با شماره های مرکز تماس ما حاصل نمایید .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا