بارو

رنگ الکترواستاتیک - کاربردها و مزایا

تاریخ : 1399.09.27
نویسنده : Security Door

رنگ الکترواستاتیک و کاربردها

 

رنگ الکترواستاتیک ، رنگی است که در سال های اخیر جایگزین رنگ های مایع و سنتی شده و طرفاداران بسیاری نیز یافته است؛ ( الکترواستاتیک، یکی از شاخه های علم فیزیک است که به بررسی و مطالعه بارهای الکتریکی پرداخته است.) و به این نوع از رنگ ها،رنگ یا پوشش پودری هم گفته می شود که از مخلوط تعدادی افزودنی به دست می آیند؛ این نوع از نقاشی کاربردهای بسیاری نیز دارد. پسبه بررسی رنگ الکترواستاتیک و کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

 

رنگ الکترواستاتیک

 

نحوه استفاده از رنگ الکترواستاتیک

برای استفاده از رنگ الکترواستاتیک ، می توانید آن را به صورت صنعتی و از طریق دستگاه های مخصوص یا تفنگ مناسب این کار و همچنین از طریق دست به سطح مورد نظر اسپری کنید و یا بپاشید. این رنگ و سطوح مورد نظر به یک دیگر جذب می شوند و به سرعت پوششی از رنگ را بر سطوح خواهید دید. استفاده از این رنگ مزایای زیادی نسبت به رنگ های معمولی دارد، در این جا برخی از آن ها بر می شمریم.

 

مزایای رنگ الکترواستاتیک

با استفاده از رنگ الکترواستاتیک، کیفیت کارتان افزایش می یابد، اگر محصولی را در حجم بالایی ارائه می کنید می توانید تولیدتان را افزایش دهید، اثر منفی بر محیط زیست نخواهید داشت، هزینه های رنگ آمیزی تان کاهش می یابد، به دلیل دارا نبودن حلال موجب آتش سوزی های کم تری می شوید، زمان کم تری برای رنگ آمیزی از دست می دهید، به شما امکان شست و شوی سطوح داده می شود، جای خش و ضربه روی سطوح مورد نظرتان باقی نمی ماند و همچنین ضخامت یکسانی از رنگ را حتی در نقاط غیر قابل دسترس خواهید داشت.

 

کاربردهای رنگ الکترواستاتیک

رنگ های الکترواستاتیک کاربردهای مختلفی در صنایع و زمینه های مختلف چون سازندگان لوازم خانگی ، ( که می توان در اینجا از تمام وسایل آشپزخانه مانند یخچال، ماشین لباس شویی، هود، تقسیم کننده جای قاشق و چنگال و غیره یاد نمود.) صنعت هواپیما، صنعت خودروسازی، ( در تمام قطعات بیرونی و داخلی هواپیما و خودروها کاربرد دارد. چون در بعضی از قسمت های آن ها دسترسی برای رنگ آمیزی وجود ندارد یا به شدت دشوار است ؛ پس با استفاده از رنگ الکترواستاتیک و تفنگ مخصوص آن می توان با آسودگی خیال رنگ آمیزی نمود. ) سایر محصولات فلزی که به ذهن تان می رسد مانند پایه لوستر و لامپ ، تجهیزات معماری ، ساخت درب ضد سرقت ، مبلمان و انواع میزها و همچنین در ماشین آلات و صنایع کشاورزی شاهد کاربردهایی از این رنگ هستیم که پیش بینی می شود در سال های آینده نیز افزایش یابد.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
Your IP is 100.26.179.41