بارو

حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان

تاریخ : 1399.06.22
نویسنده : Security Door

حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان

حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان یک نوع سازه آهنی می باشد که به صورت تاشو باز و بسته می شود که کارایی آن جهت بالابردن امنیت درب های آپارتمان ها و جلوگیری از دزدی ها می باشد. نام حفاظ‌ آکاردئونی برگرفته از نام ساز آکاردئون می باشد که مانند همین ساز تاشو است و بر روی قاب درب نصب می گردد. زمانی که نیاز به بستن این حفاظ نمی باشد می توان آن را در کنار چارچوب درب جمع کرد ولی در هنگام ترک خانه، این درب به صورت آرکاردئونی باز می شود و حفاظ آهنی محکمی برای ورود افراد غریبه، می باشد.

 

درب آکاردئونی

 

اجزای تشکیل دهنده درب آکاردئونی

حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان، یک قاب آهنی دارد که ابتدا بر روی درب ورودی آپارتمان نصب می شود.بر روی این قاب یک بخش به صورت آکاردئونی وجود دارد که به صورت ریلی باز یا بسته خواهد شد.جنس درب آکاردئونی معمولاً از جنس آهن باکیفیت و محکم ساخته می شود که آن را به صورت پروفیل ساخته و داخل آنها را با تسمه‌ های عمودی و افقی و مورب پر می کنند و این تسمه‌ ها با پین به هم متصل خواهند شد . در ساخت حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان،یک ریل آهنی دارای چرخ‌ در قسمت بالای چهارچوب یا قاب ، برای باز و بسته شدن درب آن قرار داده شده است. نکته ای را هم باید در نظر بگیرید که درب آکاردئونی نمی تواند امنیت کافی را برقرار کند و احتیاج است که یک قفل مناسبی را هم تهیه نمایید.

البته قفل این درب ها به دو صورت پنهان توکار و یا روکارنصب می‌شوند. قفل های نوع توکار در داخل درب آکاردئونی قرار می گیرند ولی قفلهای روکار می توانند از انواع قفل های کتابی تهیه شوند و بر روی درب و قاب ، وصل گردند . برای راحت باز و بسته شدن آن هم یک دستگیره روی آن تعبیه می شود .

 

اجزای درب آکاردئونی

 

کاربردهای حفاظ‌ آکاردئونی

اگرچه حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان بیشترین طرفدار را برای خرید این وسیله دارد ولی فقط برای این منظور ساخته نشده است.این حفاظ ها میتوانند جهت استفاده در پارکینگ‌ مکان های مختلف، درب اصلی فروشگاه‌ها، درب مغازه‌ها، درب انباری‌ها، مکان‌های اداری هم مورد استفاده قرار گیرد.همچنین این حفاظ‌ها را می توان جهت بالا بردن امنیت در پنجره‌های سرتاسری یا بزرگ و همچنین تراس‌ های طبقه اول که به راحتی می توان به آنجا دسترسی پیدا کرد، تعبیه نمود ؛ برخی موارد هم برای امنیت بیشتر جلوی درب ضد سرقت نصب می شود .

 

انواع و اقسام حفاظدرب های آپارتمانی

حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان، فقط آهنی نمی باشند و دارای انواعزیر است:

درب آکاردئونی آهنی

درب آکاردئونی MDF

درب آکاردئونی PVC

البته این نکته را در هنگام خرید در نظر بگیرید که درب های آکاردئونی آهنی، به دلیل مقاومت بالایی که دارند جهت استفاده در فضاهای خارجی می باشند و در برابر تغییرات محیطی و هر نوع خط و خش و رطوبتی، مقاومت لازم را دارند.

 

انواع درب آکاردئونی

 

مزایای حفاظ‌ آکاردئونی درب آپارتمان

نصب ساده تر و کم هزینه تر حفاظ‌ های آکاردئونینسبت بهانواع مدل های دیگر

کاربرد ساده تر این نوع حفاظ ها

وزن کم درب با توجه به ریلی بودن باز و بسته شدن آن

اشغال کمترین فضا

داشتندوام بالا

تأمین امنیت

تنوع ظاهری در ایجاد درب ها

تغییر در نوع رنگ درب ها

مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی

ماندگاری و استحکام بالا

داشتن قفل های پنهان و توکار برای امنیت بالاتر

نصب حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان باعث نداشتن فرصت کافی برای ورود سارقین به دو درب،به صورت همزمان،می شود.

 

معایب درب آکاردئونی

نصب حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان شاید چند عیب کوچک داشته باشد که می توان از آن هم صرف نظر کرد.به طور مثال شاید تغییر ظاهر منزل شما برای همسایگان شما خوشایند نباشد و ایراداتی بر روی آن وارد کنند. همچنین این درب ها، دارای سیستمی خودکار برای جلوگیری از وارد شدن افراد غریبه را، ندارند.

 

معایب درب آکاردئونی

 

ویژگی های حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان

داشتن مقاطع کناری با اندازه های۵۰ در ۳۰

داشتن اتصالات و پرچ‌های مرغوب

داشتن اندازه های مقطع ریلی در آکاردئونی استاندارد ۵۰ در ۵۰

دارای بخش قسمت ریلی روان و باکیفیت بالا

داشتن کمربند ایمنی

استفاده از جوش SMAW در ساخت درب

دارای قفل جنس خوب، پردوام و ایمن

 

مراحل نصب حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان

تا اینجای مطلب در مورد مشخصات و ویژگی های حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان نکاتی را مطرح کردیم و در صورتی که می خواهید این کار را انجام دهید باید موارد زیر را عمل نمایید.در شروع کار بایداندازه چارچوب درب ورودی آپارتمان را اندازه بگیرید و سپس بعد از اندازه‌گیری، پروفیل‌های درب آکاردئونی و همچنین درب آهنی با اندازه ای که شما مشخص کردید، ساخته می شود.در مرحله بعدی جوشکار سیار در مکان حاضر می شود و چارچوب درب آکاردئونی را بر روی چارچوب درب ورودی آپارتمان شما،جوش خواهد داد.سپس بخش آکاردئونی درب بر روی ریل‌های چرخ‌دار نصب می گردند.

 

قیمت حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان

قیمت درب آکاردئونی با توجه به مقدار آهنی که در ساخت آن به کار رفته با هم فرق می کند. حفاظ ها  دارای انواع مختلفیمانند دوخم، چهار خم،دو گل و سه گل و گل برجسته و ساده می باشند که هر کدام قیمتی مختلف با دیگر مدل ها، دارد. به طور مثال قیمت هر متر مربع درب آکاردئونی آهنی مدل دو خم، در حدود 180 هزار تومان است ولی مدل چهار خم آن با قیمت هر متر مربع 200هزار تومان، فروخته می شود.در صورتی که با توجه به بودجه در نظر گرفته خودتان نمیتوانید حفاظ نو انتخاب کنید و مبلغ این حفاظ ها برای بودجه شما زیاد است، می توانید از انواع دست دوم این حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان، مدلی را انتخاب نمایید.

 

نتیجه گیری در خرید حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان

در نهایت مبحث حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان به این نتیجه می رسیم که نصب این حفاظ ها، برای امنیت مکان زندگی یا کار شما امری ضروری است و زمانی که در آپارتمان زندگی می کنید و همسایه خود را نمی شناسید یا برای زمان زیادی در منزل نیستید، با انتخاب این حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان، می توانید با خیال راحت منزل را خالی بگذارید.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا