بارو

پیشرفت صنایع چوب در ایران

تاریخ : 1399.09.20
نویسنده : Security Door

کشور ایران یکی از ثروتمندان حوزه چوب در دنیا می باشد. به این معنا که ذخایر چوبی آن به قدری زیاده بوده و هست که در بین کشور های پر چوب در دنیا شناخته می شود. اما در گذشته تا بحال پیشرفت چشمگیری در استفاده و استخراج این چوب ها در قالب صنایع چوبی بوده ایم که در اینجا میخواهیم خصوصا در مورد پیشرفت صنایع چوبی ایران نیز صحبت کنیم.

 

صنایع چوبی در ایران

 

انواع صنایع چوبی

صنایع چوبی موجود در ایران را اگر بخواهیم نام ببریم بدون در نظر گرفتن هیچ ترتیبی میتوان موارد روبرو را مثال زد : تولید مبلمان، درب های چوبی ساده، درب های چوبی ضد سرقت، تخت و میز توالت، کابینت و اوپن،دیوار پوش، کتابخانه، کمد دیواری، پارکت، پارتیشن و ده ها مورد ریز و درشت دیگر که مهمترین آنها نام برده شد.

 

آیا ایران در صنایع چوبی پیشرفت چشمگیری داشته است ؟

وقتی به ده سال گذشته نگاه میکنیم بیشتر برند های تولید کننده درب های ضد سرقت چوبی، درب های چوبی ضد آب، مبلمان، تخت خواب، کابینت، پارکت و... تماما از کشور ها و برند های خارجی بودند و اگر جنسی از تولید داخلی ایران در زمینه صنایع چوبی یافت میشد هیچ توجهی به آن نمی شد زیرا مردم همگی به دنبال جنس با کیفیت خارجی بودند. اما حالا در چند سال اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر صنایع چوبی ایران هستیم که از مهمترین صنایع چوبی با کیفیت و تولید داخلی ایران میتواند به انواع درب ضد سرقت اشاره نمود.

این پیشرفت در صنایع چوبی که در کشور ایران روز به روز در حال گسترش می باشد با ورود حرفه ای ترین دستگاه ها و تجهیزات مرتبط با صنعت چوب به کشور ایران باعث شده حالا نه تنها این پیشرفت را به وضوح مشاهده نماییم بلکه در صادرات صنایع چوبی ایران بتوانیم حرفی برای گفتن نیز داشته باشیم.

نکته دیگری که در پیشرفت تولید صنایع چوبی ایران باید یاد آور شویم تحصیلات افراد طراح و کاربلد در حوزه دکوراسیون ، مبلمان و انواع درب های چوبی ضد سرقت می باشد که رفته رفته با سلیقه بی نظیر و ایرانیزه خود باعث شده اند نه تنها در صنایع چوبی حرفی برای گفتن داشته باشیم بلکه حالا دیگر برخی از همین صنایع تولیدی چوبی را نیز به کشور های اروپایی و بسیار از کشور های دیگر نیز صادر می نماییم.

 

حمایت از تولیدات داخلی

صنعت دست و طراحی صنایع دستی چوبی قدیم الایام در ایران همیشه زبان زد خاص و عام بوده و این ارثیه به نسل های بعدی ایرانیان نیز منتقل شده و حالا با پیشرفت تکنولوژی و وجود دستگاه های فوق مدرن در حوزه صنایع چوبی، به لطف خداوند عزیز و تلاش شبانه روزی متخصصان حوزه چوب حالا دیگر در تولید صنایع چوبی همچون مبلمان ، درب ورودی و دربهای ضد سرقت نه تنها در ایران بلکه در دنیا حرف های زیادی برای گفتن پیدا کرده ایم. امید است با خرید با قیمت مناسب و ارزان و حمایت از صنایع چوب ایرانی، انگیزه فعالان و نجاران این حوزه را بالا و بالاتر ببریم.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
Your IP is 44.211.26.178